III Młodzieżowy Festiwal Inspiracji Artystycznych „Sztuka włączania” vs. VII s

III Młodzieżowy Festiwal Inspiracji Artystycznych „Sztuka włączania” zorganizowany przez bielską Fundację JONATAN we współpracy z Domem Kultury im. Wiktorii Kubisz. Edukacja kulturalna, aktywizacja i integracja przez sztukę są podstawowymi celami przedsięwzięcia, więc i nas nie mogło zabraknąć. Tym razem nasze Szkoły reprezentowali Uczniowie klasy VII s. Za inspirujące doświadczenie należy uznać uczestnictwo w różnorodnych warsztatach m.in.: grafiki komputerowej, projektowania ubrań, break dance, bębniarskich, nagłośnieniowych, rozwoju osobistego, wokalnych czy też bookingu, grafiki trójwymiarowej i fotografii mobilnej. Dobrze jest szukać prawdziwych pasji. 

Poniżej krótka fotorelacja 

Continue reading „III Młodzieżowy Festiwal Inspiracji Artystycznych „Sztuka włączania” vs. VII s”

Informacja o podręcznikach do Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas III – VII oraz II i III klasy gimnazjum otrzymują w szkole bezpłatne podręczniki i materiały ćwiczeniowe do obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

Poza dotacją znajduje się  podręcznik do religii, jego tytuł zostanie podany Uczniom, uczęszczającym na tę lekcje,  przez katechetę na pierwszych zajęciach nowego roku szkolnego.


 

Prelekcje Straży Miejskiej i Policji w SMS BTTS

W dniu dzisiejszym młodzież naszej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum brała udział w dwóch prelekcjach – Straży Miejskiej na temat „Cyberprzemocy i przemocy rówieśniczej” oraz Policji na temat „prawnych konsekwencji swoich czynów” 🙂 Oj, bardzo mundurowy dzień to był 🙂

Continue reading „Prelekcje Straży Miejskiej i Policji w SMS BTTS”

Osiągnięcie w „Kangurze”

Chwalimy się osiągnięciami naszych Uczniów 😊 miło nam poinformować, że uczeń
klasy 6, Bartłomiej Kochowski znalazł się w elitarnym gronie osób, wyróżnionych
w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. Bartkowi serdecznie
gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów 🙂
👏🎓📘📐

Tydzień Odkrywania Talentów w Szkole Podstawowej

Tydzień Odkrywania Talentów w Szkole Podstawowej za nami! Dziś przekonaliśmy się, że nasi Uczniowie posiadają wszechstronne uzdolnienia. Szkolny „Mam talent” zgromadził liczną publiczność, która żywiołowo reagowała na różnorodne propozycje naszych „Taleńciaków”. Ogromnie cieszy nas, że nasi Uczniowie potrafią łączyć miłość do piłki nożnej z innymi pasjami, dzięki temu zdobywają bogate doświadczenie i mogą czuć się spełnieni w wielu dziedzinach. Okazuje się, że mamy doskonałych piosenkarzy, tancerzy, mówców, a nawet iluzjonistów 🙂 Dziękujemy rodzicom i  nauczycielom, którzy bezustannie wspierają Uczniów, motywując ich do odkrywania w sobie pokładów kreatywności!!! Teraz policzymy oddane przez widownię głosy i po Świętach Wielkanocnych ogłosimy nazwisko zwycięzcy….a za rok ponownie sprawdzimy ile nowych talentów odkryli w sobie nasi Podopieczni 🙂