Informacja o podręcznikach do Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas III – VII oraz II i III klasy gimnazjum otrzymują w szkole bezpłatne podręczniki i materiały ćwiczeniowe do obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

Poza dotacją znajduje się  podręcznik do religii, jego tytuł zostanie podany Uczniom, uczęszczającym na tę lekcje,  przez katechetę na pierwszych zajęciach nowego roku szkolnego.


 

Prelekcje Straży Miejskiej i Policji w SMS BTTS

W dniu dzisiejszym młodzież naszej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum brała udział w dwóch prelekcjach – Straży Miejskiej na temat „Cyberprzemocy i przemocy rówieśniczej” oraz Policji na temat „prawnych konsekwencji swoich czynów” 🙂 Oj, bardzo mundurowy dzień to był 🙂

Continue reading „Prelekcje Straży Miejskiej i Policji w SMS BTTS”

Podziękowania dla uczniów Gimnazjum od WSE-H

Uczniowie Gimnazjum Szkoły Mistrzostwa Sportowego ‚Podbeskidzie’

Adam Kolecki, Dawid Kukula, Damian Kempny, Fabian Szwed, Krystian  Wieczorek, Łukasz

Raba,  Maciej Herda,  Wojciech Sordyl,  Wojciech Stanczak.

 

Szanowni Panowie,

serdecznie dziękuję za dobra  współprace, zorganizowanie i zaangażowanie podczas prac  ogrodowych w dniu 12 maja br.

Dzięki takim działaniom kształtuje się świadomość ekologiczna.  Wszyscy użytkownicy campusu będą  mogli cieszyć się z efekt6w wsp61nej pracy.  Żywię nadzieje na możliwość wsp6lpracy przy realizacji kolejnych projektów.


 

Tydzień Ekologiczny w Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego

Tydzień Ekologiczny w Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego BBTS Podbeskidzie 8-12 maja 2017. Program naszego Ekologicznego Tygodnia: – konkurs z wiedzy o ekologii – konkurs zgniatania butelek plastikowych na czas – konkurs międzyklasowy o ilość przyniesionych nakrętek i zużytych telefonów – debata na temat ekologii „Nasze zasoby wyczerpują się – bądź mądry, oszczędzaj” – stworzenie biżuterii ekologicznej – przesadzanie kwiatów, porządki wokół szkoły – tworzenie rymowanek i wierszyków na temat ekologii – przebranie w kolory ekologiczne (dni bez pytania dla odważnych) – żółty, zielony, niebieski i czerwony.


 

Pokazy z fizyki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach

W tym roku po raz kolejny uczniowie Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego BBTS Podbeskidzie brali udział w pokazach z fizyki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Prezentowane doświadczenia dotyczyły akustyki, czyli działu, który obejmuje zjawiska związane z powstawaniem, rozchodzeniem się i oddziaływaniem fal akustycznych. Jak zwykle było ciekawie i wesoło. Niektórzy mieli okazję zagrać na trąbce, pile i na kieliszkach co okazało się niełatwym zadaniem. W trakcie zajęć uczniowie zostali poproszeni o wykonanie fali meksykańskiej, mogli również krzyczeć i gwizdać najgłośniej jak potrafią, a wszystko zostało zarejestrowane na decybelomierzu, czyli mierniku do mierzenia poziomu natężenia dźwięku.

Egzamin Gimnazjalny

W dniach: 19, 20, 21 kwietnia 2017 nasi Gimnazjaliści z klasy III gs piszą egzamin gimnazjalny.

19.04.2017 – godzina 9.00 Historia i wiedza o społeczeństwie (60 min)

Godzina 11.00 Język polski (90 min)

20.04.2017 – godzina 9.00 Przedmioty przyrodnicze (60 min)

Godzina 11.00 Matematyka (90 min)

21.04.2017 – godzina 9.00 Język polski – zakres podstawowy (60 min)

Godzina 11.00 Język polski – zakres podstawowy (60 min)

 

Trzecioklasiści – życzymy powodzenia na egzaminie! Pokażcie, co potraficie! 

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły, koleżanki i koledzy z młodszych klas.