Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) 5 lutego 2019

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Wielkimi krokami zbliżają się setne urodziny Polski

Wielkimi krokami zbliżają się setne urodziny Polski 🇵🇱 Społeczność Szkół Mistrzostwa Sportowego już uczestniczy w tej niezwykłej uroczystości na wiele sposobów. Dziś np. odwiedził nas Pan Jan Dąbrowski, kombatant – uczestnik Powstania Warszawskiego, harcerz Szarych Szeregów w Batalionie „Baszta”. Uczestnictwo w żywej lekcji historii obfitowało w mnóstwo ciekawych wiadomości, anegdot i wrażeń, a wzruszenie można było odczytać w oczach niejednego ucznia i nauczyciela. Historia opowiadana przez świadka wydarzeń nabiera niecodziennego wymiaru…..czytanie tematycznych podręczników zdecydowanie schodzi na dalszy plan. Pan Jan Dąbrowski w momencie wybuchu II wojny światowej był zaledwie 7 letnim Jasiem, jako dwunastolatek został uczestnikiem walk w Powstaniu Warszawskim. Dzięki odwadze i odpowiedzialności za moment dziejowy ludzi takich jak nasz Gość, dziś możemy cieszyć się wolnością, rozwijać swoje pasje, kochać i z radością przyjmować każdy dzień. Panu Janowi serdecznie dziękujemy za historyczne świadectwo, także za możliwość zetknięcia się z przedmiotami, które, jak prawdziwy harcerz, przechował starannie jako pamiątki dla potomnych. Cześć i chwała Bohaterom!

Continue reading „Wielkimi krokami zbliżają się setne urodziny Polski”

Tydzień Ekologiczny w Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego

Tydzień Ekologiczny w Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego BBTS Podbeskidzie 8-12 maja 2017. Program naszego Ekologicznego Tygodnia: – konkurs z wiedzy o ekologii – konkurs zgniatania butelek plastikowych na czas – konkurs międzyklasowy o ilość przyniesionych nakrętek i zużytych telefonów – debata na temat ekologii „Nasze zasoby wyczerpują się – bądź mądry, oszczędzaj” – stworzenie biżuterii ekologicznej – przesadzanie kwiatów, porządki wokół szkoły – tworzenie rymowanek i wierszyków na temat ekologii – przebranie w kolory ekologiczne (dni bez pytania dla odważnych) – żółty, zielony, niebieski i czerwony.


 

3 Maja – Akademia uczniów naszej szkoły

3 maja to dzień niezwykle ważny dla każdego Polaka! W 1791 roku, właśnie w ten
dzień, uchwalono w naszym kraju, pierwszą w Europie, a drugą na świecie,
konstytucję, która miała na celu zachowanie całości i suwerenności państwa,
zagwarantowanie przywilejów szlachty, duchowieństwa i mieszczan, wprowadzenie
nowej formy ustroju państwa. Uczniowie naszej szkoły upamiętnili to ważne
historyczne wydarzenie, przygotowując akademię słowno – muzyczną, o
patriotycznej i rocznicowej wymowie. Chcemy, aby 3 maja nie kojarzył się młodym
ludziom jedynie z wolnym od zajęć w szkole, ale trwał w ich pamięci jako symbol
walki o wolność, naród i Ojczyznę. Zapamiętajmy motto akademii: „Naród, który
nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”.

Nabór do Szkół Mistrzostwa Sportowego BBTS Podbeskidzie

Jeśli Twój Syn kocha piłkę nożną, a Ty, Rodzicu chcesz by tę pasję rozwijał proporcjonalnie do wykształcenia, nasza Szkoła wychodzi naprzeciw Twoim potrzebom. Ponad 15 letnie doświadczenie naszej kadry nauczycielskiej i trenerskiej zapewni Twojemu Dziecku możliwość harmonijnego rozwoju na płaszczyznach intelektualnej, moralnej, społecznej i fizycznej. Zapraszamy do Szkół Mistrzostwa Sportowego BBTS – miejsca, gdzie pod patronatem klubu TS Podbeskidzie łączą się pasje: edukacja i sport!

Pokazy z fizyki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach

W tym roku po raz kolejny uczniowie Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego BBTS Podbeskidzie brali udział w pokazach z fizyki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Prezentowane doświadczenia dotyczyły akustyki, czyli działu, który obejmuje zjawiska związane z powstawaniem, rozchodzeniem się i oddziaływaniem fal akustycznych. Jak zwykle było ciekawie i wesoło. Niektórzy mieli okazję zagrać na trąbce, pile i na kieliszkach co okazało się niełatwym zadaniem. W trakcie zajęć uczniowie zostali poproszeni o wykonanie fali meksykańskiej, mogli również krzyczeć i gwizdać najgłośniej jak potrafią, a wszystko zostało zarejestrowane na decybelomierzu, czyli mierniku do mierzenia poziomu natężenia dźwięku.

Zielone lekcje w SMS BBTS

Dzisiaj w naszej szkole sprawdzaliśmy ile prawdy jest w słowach Alberta Einsteina: „Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz”. Uczestniczyliśmy w Zielonych Lekcjach, niezwykle ciekawej formie  edukacji przyrodniczej na żywo. Pełni pasji Sokolnicy przekazali nam mnóstwo wiedzy na temat ptaków drapieżnych. Wiele radości sprawiło nam obcowanie z przyrodą… teraz wiemy, że w zetknięciu z naturą lepiej przyswaja się o niej wiedzę 🙂 Ciekawostką okazało się, że traktowanie sowy jako symbolu mądrości jest sprzeczne z faktycznymi możliwościami ptaka. W rzeczywistości obdarzony niewielkim mózgiem, jedynie dzięki ogromnym oczom i umiejętności obrotu głowy w zakresie nawet 270 stopni, sprawia wrażenie bystrego.

Zapraszamy na fotorelację z naszych Zielonych Lekcji…. 🙂 Uczniowie Szkół Mistrzostwa Sportowego BBTS 🙂