Komunikat dotyczący koronawirusa

Szanowni Państwo,

Na podstawie par. 18 ust 2 pkt.2. Rozporządzenia MENiS z dnia 31 grudnia 2002 r. z późniejszymi zmianami w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach edukacyjnych, za zgodą organu prowadzącego dyrektorzy   Szkół Mistrzostwa Sportowego BBTS  w Bielsku – Białej z dniem 12 marca 2020r. zawieszają  zajęcia lekcyjne, opiekuńczo-wychowawcze oraz sportowe do 29 marca 2020r.

Jednocześnie informujemy, że 12 i 13 marca 2020r. w godz.9.00 – 12.00 szkoły będą pełnić dyżur. Od poniedziałku 16 marca 2020r. szkoły  zawieszą działalność dydaktyczno – wychowawczą i sportową.

Szczegóły zamieszczono w wiadomości przesłanej 11 marca 2020r. w Mobidzienniku.

Dyrekcja SMS BBTS

Wykaz podręczników

Rodzice, przypominamy, że nasi Uczniowie otrzymają komplety darmowych podręczników w szkole z wyjątkiem podręcznika do Religii, który należy zakupić we własnym zakresie. W dotacji przewidziano także pulę pieniędzy na materiały ćwiczeniowe, jest to jednak kwota nieadekwatna do kosztów zakupu ćwiczeń do każdego podręcznika stąd wybór konkretnych darmowych zeszytów ćwiczeniowych, ustalony przez Radę Pedagogiczną. Istnieje możliwość dokupienia materiałów ćwiczeniowych przez Państwa, po konsultacji i uzgodnieniu takiej potrzeby z nauczycielem danego przedmiotu. Poniżej znajduje się wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2019/2020.

Informacja o podręcznikach do Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas III – VII oraz II i III klasy gimnazjum otrzymują w szkole bezpłatne podręczniki i materiały ćwiczeniowe do obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

Poza dotacją znajduje się  podręcznik do religii, jego tytuł zostanie podany Uczniom, uczęszczającym na tę lekcje,  przez katechetę na pierwszych zajęciach nowego roku szkolnego.


 

Wracamy do treningów!

Wraz z końcem lipca powoli kończy się okres wakacyjny uczniów SMS BBTS Podbeskidzie.

Z myślą o nadchodzącym sezonie 2017/2018 młodzi Górale wznawiają zajęcia treningowe. Rzecz jasna jako pierwsi wystartowali przygotowujący się do walki w Centralnej Lidze Juniorów zawodnicy z roczników 1999 i 2000. Pierwsze treningi zanotował także drugi zespół juniorów starszych, który w nadchodzących rozgrywkach zagra w I lidze wojewódzkiej.

Wakacje kończą się również dla młodszych zespołów. Kiedy odbędą się zajęcia poszczególnych roczników? W poniższym harmonogramie może dojść do drobnych zmian, o których trenerzy będą informowali na bieżąco.

Continue reading „Wracamy do treningów!”

„Brązowo, ale czy zdrowo?”

Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna prowadzi akcję profilaktyczną dotyczącą wpływu promieni UV na zdrowie człowieka. Zbliżający się okres wakacyjny sprzyja nadmiernemu  narażaniu skóry na działanie promieniowania ultrafioletowego, w tym także pochodzącego z solariów. Należy pamiętać, że promieniowanie słoneczne nie jest obojętne dla skóry człowieka.  Obecnie sugeruje się, że wzrost liczby zachorowań na nowotwory skóry może być efektem zwiększonej emisji promieniowania ultrafioletowego, stąd hasło akcji brzmi : „Brązowo, ale czy zdrowo?”. Kontakt ze słońcem zapewnia nam uzupełnienie  ewentualnych braków witaminy D, ale nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV prowadzi do niekorzystnych konsekwencji zdrowotnych.

Naukowcy podkreślają wpływ promieniowania UV na proces starzenia się skóry. Dzieci i młodzież są szczególnie narażone na szkodliwy wpływ promieniowania UV. Nadmierna ekspozycja młodzieży na słonce, szczególnie sztuczne, może przyczynić się do powstania raka skóry w późniejszym wieku. Mechanizmy dowodzące tej zależności nie są do końca jasne, ale pewne jest, że skóra jest bardziej podatna na szkodliwe skutki promieniowania UV w okresie rozwojowym. Narażenie na długotrwałą ekspozycję na promieniowanie UV (zarówno naturalne jak i sztuczne) w okresie dzieciństwa i dojrzewania, znacząco zwiększa ryzyko wystąpienia czerniaka i innych nowotworów skóry w późniejszym wieku. Nowotwory skóry stanowią ok. 10% wszystkich nowotworów złośliwych wykrywanych u ludzi. W Polsce co roku odnotowuje się około 50 tys. przypadków nowych zachorowań na nowotwory skóry, w tym 3 tys. zachorowań na czerniaki, a liczba zgonów z powodu czerniaka wynosi 1,5 tys. osób rocznie.

Notatka powstała w oparciu o treść informacji Departamentu Promocji Zdrowia, Biostatystyki i Analiz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, jednostki nadzorowanej przez Ministerstwo Zdrowia.

Continue reading „„Brązowo, ale czy zdrowo?””

Nabór do Szkół Mistrzostwa Sportowego BBTS Podbeskidzie

Jeśli Twój Syn kocha piłkę nożną, a Ty, Rodzicu chcesz by tę pasję rozwijał proporcjonalnie do wykształcenia, nasza Szkoła wychodzi naprzeciw Twoim potrzebom. Ponad 15 letnie doświadczenie naszej kadry nauczycielskiej i trenerskiej zapewni Twojemu Dziecku możliwość harmonijnego rozwoju na płaszczyznach intelektualnej, moralnej, społecznej i fizycznej. Zapraszamy do Szkół Mistrzostwa Sportowego BBTS – miejsca, gdzie pod patronatem klubu TS Podbeskidzie łączą się pasje: edukacja i sport!